PVC Kaplı Tel Örgü Fiyatları

Fence Company tel örgü modelleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşın. Fence Company ile kaliteyi ucuza satın alın.

PVC Kaplı Tel Örgü Nedir ?

PVC kaplı tel örgülerden ve özelliklerden bahsetmeden önce ilk olarak tel örgülerden bahsetmemiz daha doğru olacaktır. İşin hammaddesi olan tel örgüler güvenlik önlemleri kapsamında alanlarını, sınırlarını ve sevdiklerini korumak isteyen kişilerin yaygın olarak tercih ettiği ve günümüzde sıklıkla kullanılan bir ürün çeşididir. Tel örgüler günümüzde en çok tercih edilen güvenlik önlemleri arasında yer alır ve kişiler bu ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilir. Tel örgü ürünlerine çeşitli işlemler uygulanarak daha güçlü, dayanıklı ve sağlam ürünler haline getirilebilir. Birçok farklı alanda kullanılan tel örgülerin dikenli tel, jiletli tel, kafes tel örgü gibi çeşitleri vardır.

Günlük yaşantımızda yaygın olarak karşılaştığımız tel örgülere talep gün geçtikçe artmaktadır. Genel bir tanım yapacak olursak tel örgü, açık herhangi bir alanı çevrelemek amacıyla kullanılan, metal tellerin birleşmesi sonucunda oluşan bir bir malzeme ya da üründür. Tel örgü ürünlerinde kullanılan tellerin kalınlığı kalınlığın artması daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Yani tel örgüler ne kadar kalınsa o kadar dayanıklıdır diyebiliriz.

Tüm tel örgü ürünleri görüntü bakımından benzer görünse de tekniksek ve işlem açısından farklılıklar barındırır. Genellikle yeşil renk tercih edilen tel örgülerin sarı ve kırmızı gibi renk alternatifleri de mevcuttur. Fakat yaygın olarak yeşil renk kullanılır. Renk konusu tamamen müşterilerin talepleri ve istekleri doğrultusunda şekillenmektedir. Kişiler alanlarını korurken estetik görünümü de önem verirler.

Kişilerin isteğine göre şekillenebilen tel örgüler güvenlik önlemi açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kişilere çeşitli şekillerde kullanım olanağı sağlayan tel örgü ürünleri çeşitli işlemlerden geçtiğinde daha dayanıklı hale gelerek uzun yıllar kullanım avantajı sunmaktadır. Tel örgülerin çeşitlerinin yanı sıra yüksekliği de önemli unsurlar arasında yer alır ve dikkat edilmelidir. Yüksekliğin önemli olduğu taraf ise güvenlik noktasındadır.

Tel örgülerin asıl amacı kişilerin, alanların ve sınırların korunmasını sağlayarak güvenli bir alan oluşturmasıdır. Yükseklik bu bağlamda kişilerin güvenliğini sağlamak açısından oldukça önemli bir etkendir. Tel örgülerin yüksekliği 5 metreden 200 metre uzunluğa kadar üretimi yapılabilmektedir. Yine boyutlar konusunda da kişilerin bahçelerinin, alanlarının ve sınırlarının boyutuna ve arazinin genişliğine göre çeşitlilik göstererek boyutları ayarlayabilir. Kişilerin talepleri doğrultusunda istenilen uzunlukta tel örgüler üretilebilir.

Tel örgüler aynı zamanda dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı alanlarınızı koruyarak size güvenli bir ortam sunar. Sokak hayvanlarının bahçenize girerek zarar vermesini engeller. Tel örgü ürünlerinin kalınlığı ve kaplandığı materyal de önemli olan diğer ana unsurlardandır ve dayanıklılık açısından önem arz etmektedir. Dayanıklı olan tel örgü ürünleri uzun yıllar kullanım avantajı sağlar. Bunun yanı sıra tel örgülerin her türlü arazi yapısına uygun olarak üretimi yapılır ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı yapısıyla aşınma ya bozulma yapmaz. Bundan dolayı tel örgü ürünlerini uzun yıllar kişiler gönül rahatlığıyla kullanabilir ve güvenliklerini tel örgüler vasıtasıyla koruyabilirler.

Tel örgüler kaplamasına ve kullanıldığı materyale göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Bu çeşitler; galvaniz kaplı tel örgüler ve PVC kaplı tel örgülerdir. Bir önceki blogumuzda galvaniz kaplı tel örgülerden, özelliklerinden, teknik detaylarından ve kullanım alanlarından detaylı bir şekilde bahsettik. Devamında PVC kaplı tel örgülerin özelliklerinden, teknik detaylarından ve kullanım alanlarından bahsedelim.

PVC Kaplı Tel Örgü

PVC kaplı tel örgü ürünleri, sıcak daldırma galvaniz telin üzerine PVC kaplanarak uygulanan bir tel örgü türüdür. PVC kaplı tel örgü ürünleri kaplamasından dolayı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Dayanıklı yapısı sayesinde ise her türlü olumsuz hava şartlarına ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır.

Dışarıdan gelebilecek her türlü tehlike ve saldırıya da karşıdır. Bu sayede müşterilere uzun yıllar kullanım imkanı sunar.Ayrıca PVC kaplı tel örgüler oldukça geniş kullanım alanına sahiptir ve yaygın olarak kullanılan güvenlik önlemleri arasında yer alır. Kurulum ve montaj işlemleri kolay olan PVC kaplı tel örgü ürünleri kişilere pek çok avantaj sunmaktadır.

Günümüzde yaygın bir kullanıma sahip olan PVC kaplı tel örgüleri kişiler sıklıkla alanlarının, bahçelerinin ve sınırlarının korunmasında kullanmayı tercih etmektedir. Sıcak daldırma galvaniz üzerine uygulanarak üretilen PVC kaplama tel örgüler son derece dayanıklıdır ve bu özelliğinden ötürü kişilere uzun süreli kullanım imkanı verir. Bu yüzden kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilen güvenlik önlemleri arasında yer alır.

Yumuşak bir yapıda olan PVC kaplı tel örgülere olan talep ve kullanım yüksektir. Çoğunlukla yeşil renkte üretimi yapılsa da renk tercihi müşterilerin istekleri doğrultusunda değişebilir. Kişilere pek çok avantaj sağlarlar. Ekonomik bir üründür ve uzun ömürlüdür. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan PVC kaplı tel örgülerin renginde herhangi bir solma olmaz. Bir diğer önemli avantaj ise pvc tel örgünün geri dönüşüme uygun bir malzeme olmasıdır.

PVC Kaplı Tel Örgü Kullanım Alanları

Otoyolları ve Havaalanları
Özel Güvenlik Bölgeleri
Spor Kompleksleri
Bahçe Çevreleri
Ülke Sınırları
Çeşitli Endüstriyel Alanlar
Çelik Konstrüksiyonlu Uygulamalar

PVC Kaplı Tel Örgü Çeşitleri

PVC kaplı tel örgülerin farklı çeşitlerde üretimi yapılabilmektedir. Üç farklı çeşidi bulunur.

  • Çift Burgulu
  • Kapalı Uçlu
  • Tek Burgulu 
Her Türlü Arazi Yapısına UygunYüksek GüvenlikliPaslanmaz
Uygun FiyatlarFarklı Modeller ve RenklerSağlam
PVC Kaplı Kafes Tel Örgü
PVC Kaplı Kafes Tel Örgü

İlgili Postlar